Co děláme jinak?

O ŠKOLE

Škola zahájila svou činnost ve školním roce 1994/1995. Celková kapacita školy je 250 žáků.skola_mal

  • Soukromá hotelová škola Bukaschool s.r.o. je škola malá a útulná. Počet žáků a pedagogů dovoluje, abychom se navzájem znali osobně, což přispívá k rodinnému klimatu školy. Individuální přístup k žákům není pouze vyprázdněná fráze, ale zásada práce ve škole.
  • Škola leží v klidné ulici, nedaleko centra města. Součástí školy je zahrada, která je využívána k  výuce, odpočinku a školním akcím.
  • Škola pravidelně dosahuje vynikajících výsledků ve srovnání s ostatními hotelovými školami České republiky.
  • Škola dokáže pružně reagovat na současné trendy ve vzdělávání a v odborné oblasti vůbec. Například zajišťuje dlouhodobé odborné stáže pro své žáky a absolventy v Evropě a zámoří.
ZAHRANIČNÍ ODBORNÉ PRAXE

Zahraniční odborné praxe zajišťuje škola. Škola dbá na to, aby se žáci vedle praktického odborného vzdělávání zaměřili taktéž na vzdělávání jazykové. Většina žáků každoročně vykonává zahraniční praxe v délce od 3 do 5 měsíců (Itálie, Řecko, Kréta, Malta, Kypr, Švýcarsko, Rakousko, Německo, Portugalsko a další). Zde pracují ve tří až pěti hvězdičkových hotelech či restauracích. V těchto zařízeních vykonávají svou praxi například v restauraci, na baru, v kuchyni, na recepci, na různých pozicích hotelového provozu. Žáci takto získají praktické zkušenosti z hotelového provozu, které mohou uplatnit v dalším pracovním životě.