Odborné kurzy a soutěže

ODBORNÉ KURZY

Žáci během studia absolvují řadu certifikovaných odborných kurzů:

  • Kurz vyřezávání ovoce a zeleniny (carving)
  • Sommeliérský kurz
  • Barmanský kurz
  • Kurz studené kuchyně
  • Kurz modelování z karamelu
  • Baristický kurz (kurz kávy)
  • Kurz čokolády
  • Kurz sushi
  • Kurz asijské kuchyně
  • Kurz vánočního cukroví
ODBORNÉ KVALIFIKACE

Přehled odborných kvalifikací na Soukromé hotelové škole Bukaschool s.r.o. Most

Pořadové číslo Kód profesní kvalifikace Název profesní kvalifikace
1. 65-001-H Příprava teplých pokrmů
2. 65-002-H Příprava pokrmů studené kuchyně
3. 65-004-H Příprava minutek
4. 65-010-H Sommelier
5. 65-008-H Složitá obsluha hostů
6. 65-007-H Jednoduchá obsluha hostů
7. 65-009-H Barman
8. 65-023-H Cukrář v restauračním provozu
ODBORNÉ SOUTĚŽE

Nowaco Gastrojunior

         Nowaco Gastrojunior je jedna z nejprestižnějších soutěží pořádaných v České republice pro žáky hotelových škol. Soutěží se v kategorii kuchař, cukrář a číšník. Vždy se konají regionální kola, kde prvních patnáct soutěžících postupuje do Brna, na finále České republiky. Naše škola již tradičně patří k vedoucím školám a obsahujeme vždy přední místa.

Gastro Hradec

          Gastro Hradec je kolébkou soutěžní gastronomie. Soutěžíme zde převážně v přípravě slavnostních dortů, vyřezávání ovoce a zeleniny a v přípravě skulptur. Tato soutěž získala pevné místo v moderní gastronomii nejen v České republice.

 Makro HoReCa

         Příprava slavnostní tabule je již tradiční úkol soutěže Makro HoReCa konané v Praze. Každý rok je soutěž obohacena o velmi zajímavý doprovodný gastronomický program, kam naši žáci jezdí na jednodenní exkurzi.

Ostrava Carving CUP

        Listopadová soutěž Carving CUP v Ostravě je hojně navštěvovaná profesionálními řezbáři z celé České republiky. Naše škola se jí každoročně zúčastňuje a dosahuje velmi pěkných výsledků. Soutěží se převážně na vystavené vyřezané dýni a poté v časové disciplíně na dvě a půl hodiny.

Czech carving CUP

        Juniorská soutěž pro žáky středních škol je určena řezbářům nejen z celé České republiky, ale i z Maďarska, Polska a Slovenska. Naše škola se této soutěže každoročně zúčastňuje a může se pochlubit absolutní vítězkou v roce 2007, Markétou Suchou. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií, a to přivezenou kompozicí a časovou soutěží v řezání na dvě, tři a půl hodiny.